GalatasaraySon DakikaTrabzonspor

CANLI: 4 büyük kulübün başkanları bir araya geldi!

4 büyük kulübün başkanı Habertürk Tv’de bir araya geldi. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Burak Elmas ve Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu soruları yanıtlıyor.

AÇIKLAMALARI CANLI AKTARIYORUZ

AHMET NUR ÇEBİ: BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ GÖSTERMEMİZ LAZIM

51dc04e37f5642a9a2dceecbae69a87b

“Saha içinde rakip olsak da saha dışında birlik ve beraberliğimizi göstermemiz lazım dedik ve bugün buraya geldik. Özetle şu; sahadaki rekabetin dışında biz aslında arkadaşız. Kimsenin birbirine karşı bir kusuru yok. Kurumların bunu görmesini istedik. Kendi camialarımıza da bir mesaj vermek istiyoruz. Biz sadece sahada rakibiz.”

ALİ KOÇ: ÇIKARLARIMIZ AYNI

baskanfoto2

”4 TANE SORUNUMUZ VAR”

Ali Koç: Federasyonumuz sorunların dibine inmiyor, sorunlarımız çözülmüyor. Geçen sene bir sürü kulüp mali kongreye katılmadı. Gelip neden katılmadınız diye kimseye sormadılar. 4 tane sorunumuz var, en önemlisi yayıncı kuruluş sorunu. Sonra da yabancı kuralı. Çıkarlarımız aynı.

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘responsive_body_300x250’); });

“BİZ NEDEN HER SEZON İNDİRİME GİTMEK ZORUNDAYIZ?”

Ali Koç: Biz neden her sezon bir indirime gitmek zorundayız? Her sene 500 milyon Dolar almamız gerekiyor. Seneler içinde kabul etmemiz zor olan, kur sabitlemeleri derken bu rakam küçülüyor. 2017’de 465 milyon, 2018’de 416, 2019’da 388, geçen sezon 337 milyon Dolar’a iniyor.

BURAK ELMAS: BU MASAYA OTURMAMIZ ÇOK ÖNEMLİYDİ

003b289f1f96409e9537b1b5bda8c2ec

“BİR OYUNCUMUZUN TRANSFERİ KONUSUNDA SORUNUMUZ VAR”

Burak Elmas: Bizim bir oyuncumuzun bir transferi konusunda bir kulüple sorunumuz var. Avrupa izin verdi ve çözdü ama TFF izin vermedi oynatmak için. Çünkü bu akşamı bekliyorlar! Benim ne diyeceğimi bekliyorlar!

window._taboola = window._taboola || [];_taboola.push({“mode”:”thumbnails-mid-a”,”container”:”taboola-mid-article-thumbnails”,”placement”:”Mid Article Thumbnails”,”target_type”:”mix”});

“BİZ TÜRK FUTBOLUNUN SAHİBİYİZ”

Galatasaray Başkanı Burak Elmas: Biz Türk futbolunun sahibiyiz. Biz artık burada seyirci olmayacağız, kaptan olacağız. Bu masaya oturmamız bu yüzden çok önemliydi.

“BİZ YAYINCI KURULUŞUN SAHİBİNDEN ZENGİN DEĞİLİZ”

Burak Elmas: Bu yayıncı kuruluşu biz bu ihaleye zorla sokmadık. Biz yayıncı kuruluşun sahibinden zengin değiliz. Neden biz onları idare edelim? Süper Lig’de kurullardan memnun olan bir takım yok. Bizler bozuk sistemin başında insanları değiştirerek sistemi düzeltmeye çalışıyoruz. Bu şekilde sistem düzelmez.

“HAKEMLİK CAMİASININ ÇÜRÜMÜŞ OLDUĞUNU SÖYLÜYORLAR”

Burak Elmas: Eski hakemlerimiz her hafta hakemlik camiasının çürümüş olduğunu söylüyor. Biz değil, onlar anlatıyor. Böyle giderse problemleri şahıslara zimmetleyip birbirimizle kavga etmeye devam edeceğiz. Tahkim ve Disiplin Kurulu ile ilgili düzenleme istiyoruz.

AHMET AĞAOĞLU: BUNLAR YILLARIN PROBLEMİ

kapak_153402

“Tabii ki rakibiz ama sahada rakibiz. Rekabetin de fair-play çerçevesinde olması gerektiğini biliyoruz. Saha dışında dostluğu sağlayabilmek için sorumluluklarımızı yerine getirmeliyiz. Sorun varsa bu sorun hepimizin sorunu. Bunlar da bizim de katkımız var. Bunlar yılların problemi.”

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘responsive_body_300x250-2515’); });

“ANADOLU KULÜPLERİ %60-90 ETKİLENİYOR”

Ahmet Ağaoğlu: 4 büyük kulüp için naklen yayın geliri genel bütçenin %20-40’ını etkilerken Anadolu kulüplerini %60-90 etkiliyor. Bizi rahatsız eden konulardan biri Anadolu kulüplerinin çok ciddi bir çıkmaza sürüklenmesi. Harcamalarımızın %60-80 arası döviz üzerinden. Eskiden 750-800 bin avro gelir elde ettiğiniz üç puan geliri şu anda 190 bin avro civarında.

“ÖDEDİĞİMİZ PARA EURO”

Ahmet Ağaoğlu: Yabancı oyunculara ödediğimiz para euro. “Kurdan, covid’den, enflasyondan etkilendik” diyor yayıncı kuruluş. Hem kurdan hem enflasyondan para kaybediyoruz. Anadolu kulüpleri ne yapacak? Sivasspor, Gaziantep, Konya ne yapacak?

googletag.cmd.push(function() { googletag.display(‘responsive_body_300x250-9240’); });

“KURULLARA GELİNCE SORUNLARIN KAYNAĞI YİNE BİZİZ”

Ahmet Ağaoğlu: Kurullara gelince sorunların kaynağı yine biziz, kulüpleriz. MHK’yı eleştiriyoruz ama MHK’nın yapısı 1960’dan beri bu şekilde geliyor. Tahkim Kurulu, PFDK’nın yapısı yıllardır bu şekilde.

“SON ÜÇ SENEDE KAÇ MHK DEĞİŞTİ?”

Ahmet Ağaoğlu:Son üç senede kaç MHK değişti? 4 kez değiştirdiler ona rağmen halen aynı hatalar, aynı yanlışlar yapılıyor. Çünkü arıza motorda siz lastik değiştiriyorsunuz. Sistem bozuk.

window._taboola = window._taboola || []; _taboola.push({mode: ‘thumbnails-a’,container: ‘taboola-below-article-thumbnails-1’,placement: ‘Below Article Thumbnails 1’,target_type: ‘mix’});

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı